Mesafeli Satış Sözleşmesi

13.06.2003 Tarih ve 25137 Sayılı resmi gazetede yayınlanan `Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik` gereğince internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğu getirilmiştir. Sözleşme detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 – TARAFLAR

1.1 SATICI

Ünvanı:  Hobiceyiz – Sibel ÖZER
Adresi:  Karşıyaka Mah. 3928. Sok. Sayar Konutları 1 No:7 D:7  Kepez/ANTALYA  –  0552 637 07 07

1.2 SATICI

Adı, Soyadı, Ünvan, Adres bilgileriniz sipariş aşamasında belirteceğiniz biçimiyle sözleşmeye eklenecektir.

MADDE 2 – KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI`nın SATICI`ya ait internet sitesinden elektronik ortamda verdiği siparişin detayında nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli satış faturasında belirtildiği gibidir. Ödeme Şekli, Fatura ve Teslimat Adresi İrsaliye/ İrsaliyeli Fatura / Fatura üzerinde belirtildiği gibidir.
Internet satış sitesinde yer alan her ürün aynı anda mağazalarda da bulunacaktır kaidesi yoktur.

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

4.1 – ALICI – internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. www.hobiceyiz.com’dan kredi kartı, banka havalesi veya kapıda ödeme ile alışveriş yapılabilir. 1 hafta içinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişler ödeme işlemi tamamlandığında işleme alınır. Havale ile yapılan ödemelerde alıcı tarafından satıcıya bilgi verilmesi siparişin işleme alınması sürecini hızlandırır.

4.2 – Sözleşme konusu ürün, yasal 15 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI`nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3 – Sözleşme konusu ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 – SATICI  tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde fatura ile gönderecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar KDV dahil TL olarak ifade edilmiştir. Kargo ücreti, aksi belirtilmediği müddetçe ALICI`ya ait olup, sipariş tutarına eklenecektir.

4.5 – SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.6 – Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin ALICI tarafından kabul edilmiş olması ve bedelinin ALICI`nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.7 – SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI`ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI`nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde siparişindeki ödeme şekline göre defaten iade edilir.

4.8 – www.hobiceyiz.com`da satışta bulunan ürünlere ilişkin stok durumları tedarikçi firmaların stoklarında güncellemelere rağmen, elde olmayan sebeplerden dolayı tükenmiş olan ürünlerin gönderim süresi uzayabilir. Bu durumda müşteri telefon veya e-posta yolu ile bilgilendirilir. Müşterinin talebine göre şipariş değiştirilebilir, gönderim beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir. Siparişin iptali durumunda, ödeme kredi kartı ile yapılmışsa kredi kartına, ödeme banka havalesi ile yapılmışsa müşterinin belirttiği bir banka hesabına geri havale edilir.

4.9- Paket teslimatı yapıldaktan sonra içerisinde ki ürünler ALICI tarafından faturaya göre tek tek kontrol edilir her hangi bir eksiklik veyahut yanlış bir ürün gönderildiği tesbit edilerise 0552 637 07 07 numaralı telefondan veya iletişim forumundan konuyu iletir. SATICI tarafından yapılan inceleme durumunda ürün stok durumuna göre kargoya verilir veya müşteri isteği ile bir sonra ki siparişine ücretsiz eklenir. Eğer temin edilemeyecek bir ürün olursa ALICI nın yaptığı ödeme şekline göre tutar tarafına iade edilir.

4.10 – Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı, geçici bir aksaklık olmadığı sürece son kullanıcılar için anlaşmalı bir kargo ile yapılacaktır.

 
MADDE 5 – YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI`nın veya SATICI`nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.
Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde,  sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek gecikmelerde SATICI  sorumlu tutulamaz.
Teslimat problemleri yaşanmaması için sistemimizde kayıtlı teslimat adresinin tam ve eksiksiz olduğunu doğrulayınız. Adres değişikliği durumunda yeni adresinizi Kullanıcı Hesabı bölümünden düzenleyiniz.

Ürün İade Prosedürü

Teslim aldığınız ürünün kullanımda bozuk/arızalı olduğu anlaşıldığında satış tarihinden itibaren 7 gün içinde tarafımıza iade edilmelidir. Kargo ücreti tarafımıza aittir.
İade işlemi, iade edilecek olan ürünün iade sebebi bildirilerek 0552 637 07 07  SATICI’nın adresine gönderilmesi ve iade sebebinin firmamızca da onaylanıp kabulüyle gerçekleşir.
İade edilecek ürünler orjinal kutusu içinde, standart aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir.
Ürünü değiştirmek istediğinizde önce ürünün iade işlemini yapmanız gerekmektedir. Kesilmiş, üzerinde işlem yapılmış ürünlerde iade ve değişim yapılamamaktadır (metre işi satılan ürünler, kokulutaş, magnet, işleme tabi olmuş giyim, aksesuar vs.).
Hatasız ürün değişim ve iadelerinde ise iade kargo bedelini alıcı öder.
Farklı bir ürünle değişim yapılacaksa, iade işlemi sonrası site üzerinden yeni bir sipariş oluşturulması gerekmektedir.
Not: Farklı kargo firmasından gelen iadelerin kargo bedeli alıcıya ait olacaktır. İadelerde ürünün kullanılmamış ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. ** Kişiye özel olarak hazırlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Ayrıca Polyester,cam,kokulutaş vb. ürünlerin kargo taşıma esnasında kırılabilme olasılığından dolayı bu ürünlerin kargoyu teslim alırken kargo görevlisinin yanında kontrolünün yapılıp tutanak tutturulmalıdır.Aksi taktirde hobiceyiz sorumlu olmayacaktır.
Bozuk ve Arızalı olmayan diğer iade ve değişim işlemlerinizde KARGO ÜCRETİ müşteriye aittir.


Ödeme İade Prosedürü

Yaptığınız herhangi bir alışverişinizin iadesi kabul görüldüğü taktirde, ödeme tutarınız iadenizin onayını takiben en geç 7 iş günü içerisinde yapılacaktır.
İptal Prosedürü
Sipariş iptallerinizi siparişleriniz kargoya verilmeden önce 0552 637 07 07numaralı telefonu arayarak bildiriniz.Gizlilik İlkeleri ve Politikası
Hobiceyizolarak, kayıtlı kullanıcılarımıza daha güvenli bir internet ortamı sağlamayı ilke edindik. Bu sebepten dolayı, üyelerimizin kendilerini daha rahat hissetmeleri için onlara çeşitli gizlilik hakları tanıdık. Üyelerimizin, sahip olduğu bu haklar, aşağıda sıralanmıştır:
1. Elektronik posta adresiniz hiçbir gerekçe ile başka kuruluşlara dağıtılmayacak ve reklam, tanıtım, pazarlama yapmak amacıyla kullanılmayacaktır.
2. Bize verdiğiniz üyelik bilgileri ve kişisel bilgiler (telefon,adres vb) 3. şahıslara verilmez. Bu bilgiler, firmamızın kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek amacıyla kullanılır.
3. Sisteme girdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve bunları sadece siz değiştirebilirsiniz. Bir başka üyenin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.
4. Kayıt esnasında sizden istenen kişisel bilgilerden, zorunlu olanlar hariç, istediklerinizi kendi insiyatifiniz dahilinde bize bildirebilirsiniz. Bize vermeyi tercih etmeyeceğiniz bilgiler varsa, bu alanları doldurmak veya işaretlemek zorunda değilsiniz.
5. Sitemizden yaptığınız alışverişlerde vermiş olduğunuz kredi kartı bilgileri kesinlikle sistemimiz tarafından kayıt altına alınmamaktadır. Bu ilkeler ile kişisel haklarınız bizim tarafımızdan teminat altına alınmıştır.Güvenlik Politikası gereği; Müşterilerimizin güvenli bir şekilde, rahatça alışveriş yapabilmelerini sağlamak için en gelişmiş güvenlik sistemlerini kullanmaktadır.
Sistemimizdeki 128 bit SSL sayesinde kredi kartı bilgileriniz üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır.
Sipariş işlemlerinin bütün aşamasında tüm bilgi alışverişi SSL güvencesi altındadır ve tüm veri akışı şifreli olarak yapılmaktadır. Ödeme ekranında site adresi başlangıcı https://  şeklinde başlaması güvenliğin aktif olduğunun göstergesidir.
SSL güvenlik protokolü sayesinde sitemizde giriş yaptığınız kredi kartı bilgileriniz şifrelenerek bankaya gönderilir ve bu işlem sırasında bilgilere bizlerin dahi ulaşabilmesi mümkün değildir.
www.hobiceyiz.com hiçbir müşterisinin kredi kartı bilgilerini sisteminde saklamamaktadır.
Bu sebepten dolayı kendi kredi kartı güvenliğiniz için her sipariş oluşturma aşamasında kart bilgilerinizi tekrar girmeniz gerekmektedir.Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Ürün, ALICI`dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek gecikmelerde SATICI sorumlu tutulamaz.
Teslimat problemleri yaşanmaması için sistemimizde kayıtlı teslimat adresinin tam ve eksiksiz olduğunu doğrulayınız. Adres değişikliği durumunda yeni adresinizi Kullanıcı Hesabı bölümünden düzenleyiniz.

Ürün İade Prosedürü

Teslim aldığınız ürünün kullanımda bozuk/arızalı olduğu anlaşıldığında satış tarihinden itibaren 7 gün içinde tarafımıza iade edilmelidir. Kargo ücreti tarafımıza aittir.
İade işlemi, iade edilecek olan ürünün iade sebebi bildirilerek 0552 637 07 07 SATICI’nın adresine gönderilmesi ve iade sebebinin firmamızca da onaylanıp kabulüyle gerçekleşir.
İade edilecek ürünler orjinal kutusu içinde, standart aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir.
Bozuk ve Arızalı olmayan diğer iade ve değişim işlemlerinizde KARGO ÜCRETİ müşteriye aittir.

Ödeme İade Prosedürü

Yaptığınız herhangi bir alışverişinizin iadesi kabul görüldüğü taktirde, ödeme tutarınız iadenizin onayını takiben en geç 7 iş günü içerisinde yapılacaktır.

İptal Prosedürü

Sipariş iptallerinizi siparişleriniz kargoya verilmeden önce 0552 637 07 07numaralı telefonu arayarak bildiriniz.

 

Menü
Close

Sepetim

Close

İstek Listesi

Viewed

Recently Viewed

Close

Seni burada görmek ne güzel!

Your personal data will be used to support your experience throughout this website, to manage access to your account, and for other purposes described in our gizlilik ilkesi.

Zaten bir hesabın var mı?

Close

Kategoriler